
SASTOJCI:Kore: (mere za jednu koru peku se tri),5 belanaca, 5 kašika šećera, 3 kašike plazme, jedna kašika mlevenih lešnika i jedna puna kašika brašna.Fil od žumanaca: 15 žumanaca, 150gr šećera, 120 gr čokolade.Fil sa pudingom: 1l mleka, 3 pudinga sa ukusom slatke pavlake (ili lešnik), 5 kašika šećera.
Još: 250 grputera, 2 kesice šlag krema, mleko za šlag krem, 500ml slatke pavlake za ukrašavanje, 2 pune kašike lešnik putera, ostatak od 300 gr plazme koju ćete koristiti za kore. Od 300 gr plazme, 9 kašika ćete iskoristiti za tri kore, ostalo stavite u fil.
POSTUPAK:Kore:Umutiti belanca u čvrst sneg, dodati šećer, lagano dodati plazmu, lešnik i brašno koji su prethodno izmešani.Peći ovakve tri kore, u plehu prečnika 28cm, u zagrejanojj rerni na 180 stepeni oko 15-20 min.
Fil od žumanaca: Mikserom penasto umutiti žumanca i šećer, fil kuvati na pari do 15 min. Ne treba predugo kuvati. U vreo fil dodati čokoladu, mešati dok se ne istopi i masa ne ujednači. Fil pokriti prozirnom folijom i ostaviti da se ohladi.
Fil sa pudingom:Stavite 700 ml mleka i šećer da se kuvaju. U 300 ml mleka razmutite puding. U vrelo mleko dodate razmućen puding, mešajte i kuvajte dok ne dobijete ujednačenu gustu masu. Fil pokriti prozirnom folijom i ostaviti da se ohladi.
Puter sobne temperature umutiti penasto. Sjediniti sa filom od pudinga. Postepeno dodajete fil od pudinga u puter uz neprestano mešanje miskerom. U taj fil dodajte fil od žumanaca i čokolade, zatim lešnik puter i na kraju preostalu mlevenu plazmu.Posebno umutiti krem šlag sa mlekom.Filovanje: kora- fil- šlag krem-kora-fil-šlag krem.Ukrasiti sa slatkom pavlakom.
Izvor:http://my-magic-cuisine.blogspot.com/
Leave a Reply