
Sve je od plazma keksa kako mu se ne bi izgubio ukus ukoliko bismo ga dodavali nekim kremovima, kako to obično radimo. Podložan je promenama pa tako možete ga kombinovati i sa voćem, filovima, jafa keksom, bananicama ili čokoladom.
Donji sloj:300 gr mlevenog plazma keksa,100 gr šećera u prahu,100 gr maslaca,200 ml mleka.Gornji sloj:100 gr šlaga u prahu,200 ml mleka,400 gr kisele pavlake 20%,300 gr mlevenog plazma keksa,po želji šećer u prahu.
Priprema
Umutiti maslac sa šećerom u prahu, dodati mleveni plazma keks i opet malo umutiti.Sipati polako mleko i mešati. masa treba da je gusta i lepljiva, ne maziva jer će biti donji sloj.U pleh dimezija 30 x 20 cm staviti celu masu za koru svuda po malo i onda spatulom rasporediti svuda jednako.
Umutiti šlag sa mlekom, dodati kiselu pavlaku i šećer po želji i sve izmutiti. Zatim dodati plazma keks i sjediniti.Ova masa treba da je maziva. Ako nije dodajte malo mleka.Premazati preko donjeg sloja, odgore po želji šlag i dobro ohladiti. I to je to.
Leave a Reply