
Sastojci
– 3 kg paprike – babure– 6 dl 9 % – tnog octa– 18 dl vode– 1 i pol žlica soli– 1 i pol žlica šećera– 1 mala žličica vinobrana– 6 – 7 kg kupusa.
Priprema
Najprije izribati kupus i malo ga posoliti i ostaviti sa strane. Papriku oprati, izvaditi sjeme. Kupus stiskati šaku po šaku da izađe višak tekućine i malo pokiseliti, izmiješati i dobro napuniti paprike.Paprike složiti u staklenke. Izmiješati ocat, vodu, sol, šećer i vinobran da se sve otopi.
Paprike pritisnuti pritiskivačem za zimnicu (mali, plastični) ili nekim štapićima da se ne podignu.Sipati otopinu na papriku i poklopiti lagano. Drugi dan, ako treba, doliti još otopine, zatvoriti staklenke i spremiti.Ovako napravljena paprika može biti i dvije godine ako se ne potroši prije.
Izvor:coolinarika.com
Leave a Reply